09.12.2011 Andrzej Barański, prezes spółki HERBEWO S.A. przedstawił referat pt. Odpowiedzialny biznes na przykładzie spółki Herbewo
Andrzej Barański - po studiach matematyki (UJ) i elektrotechniki (AGH) pracował 6 lat na Wydziale Elektrotechniki AGH, następnie przez 12 lat prowadził własny warsztat mechaniki pojazdowej, w 1989 ożywił rodzinną spółkę HERBEWO S.A. Systematycznie od ruiny doprowadził ją do stanu umożliwiającego ciągły rozwój. Obecnie Herbewo jest ważnym centrum biznesu w Krakowie.
Po drodze zajmował się działalnością podziemną (do 1989), współzałożyciel kilku organizacji politycznych, społecznych i zawodowych. Pełnił i nadal pełni w nich szereg funkcji zarządczych.
04.11.2011 mgr Katarzyna Góral wygłosiła referat pt. CSR dla małych przedsiębiorstw - wpływ społecznie odpowiedzialnych inicjatyw sektora MŚP na rozwój lokalnych społeczności
Mgr Katarzyna Góral - absolwentka filologii polskiej oraz edytorstwa, a także podyplomowych studiów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Redaktorka serwisu csr.pl, wicedyrektorka niepublicznego przedszkola, koordynatorka społecznych projektów dla dzieci i młodzieży poświęconych idei społeczeństwa obywatelskiego, miłośniczka klasyki literatury oraz filozofii języka, weganka.
17.06.2011 r. Kornelia Bem-Kozieł i Magdalena Ciepiela, Dwugłos w kwestii raportowania społecznego
Kornelia Bem-Kozieł jest absolwentką UEK w Krakowie gdzie ukończyła zarówno studia magisterskie jak i doktoranckie. Prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Ekonomi i Prawa w Kielcach oraz w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Współpracuje jako trener m.in. z takimi firmami jak SEKA S.A., ABAKUS Konsulting, SiR. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół społecznej odpowiedzialności biznesu. Prywatnie uwielbia podróże i interesuje się fotografią.
Magdalena Ciepiela jest studentką doktorantką na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Studiowała także w Napier University (Edynburg, Wielka Brytania) i Oslo University College (Oslo, Norwegia). Pracuje jako specjalista w Dziale Public Relations Azoty Tarnów. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w takich firmach jak Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Axel Springer Polska. Zainteresowania: etyka biznesu, zagadnienia prawne związane z prowadzeniem firmy w Polsce i Unii Europejskiej. Prywatnie lubi jazdę konną, narciarstwo, pływanie, trekking, snowboarding, jazdę na rowerze.
06.06.2011 r. odbyło się spotkanie z Paulem Hermanem (współorganizatorzy: Biuro Programów Zagranicznych UEK, Studenckie Forum Business Center Club,Portal odpowiedzialne-inwestowanie.pl)
R. Paul Herman was trained in finance at the Wharton School of the University of Pennsylvania. His multi-sect
25.03.2011 r. dr Karolina Pietras wygłosiła referat pt. Społeczna odpowiedzialność biznesu. Partycypacja interesariuszy a potencjał konkurencyjny przedsiębiorstw
dr Karolina Pietras - absolwentka psychologii stosowanej oraz studiów doktoranckich w dyscyplinie zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest certyfikowaną trenerką biznesu oraz audytorką systemu zarządzania jakością w branży edukacyjnej (LQW). Prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz w Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół społecznej odpowiedzialności biznesu, psychologii ekonomicznej oraz psychologii wartości.
04.03.2011 r. mgr Bartłomiej Węgrzyn wygłosił referat pt. Produkty Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) w Tesco - czy mają szanse w Polsce?
mgr Bartłomiej Węgrzyn pracuje w Tesco Polska w dziale Zakupów Żywności. Oprócz regularnych obowiązków jako Młodszy Kupiec dla wód i napojów, koordynuje też wprowadzenie do Tesco produktów Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu). Skończył Stosunki Międzynarodowe specjalność Zarządzanie Międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym, pisząc pracę magisterską opisującą zależności pomiędzy etosem i filozofią pracy we współczesnych korporacjach oraz w zakonach: benedyktyńskim i jezuickim. Z produktami Fair Trade spotkał się na szeroką skalę w czasie podróży do Anglii i Holandii i od tego czasu szukał możliwości zaimplementowania tej idei w Polsce.
14.01.2011 r. dr hab. Janina Filek, prof. UEK wygłosiła referat pt. Filozoficzne korzenie CSR dr hab. Janina Filek, prof. UEK Główne obszary zainteresowań: w filozofii to spór racjonalizmu z irracjonalizmem oraz problem struktur myślenia ludzkiego, zaś w etyce biznesu etyczne aspekty zarządzania, problem wolności i odpowiedzialności w działalności gospodarczej, a także społeczna odpowiedzialność biznesu. W ciągu kilku ostatnich lat w coraz większym zakresie zajmuje się problematyką związaną z etykami zawodowymi oraz ekonomią społeczną. Autorka książek: "Wprowadzenie do etyki biznesu" i „Wolność i odpowiedzialność podmiotu gospodarującego". Publikowała m.in. w „Kwartalniku Filozoficznym", „Prakseologii", „Etyce", „Znaku", „Tygodniku Powszechnym". Brała udział w licznych konferencjach. Od 2003 r. jako Pełnomocnik Rektora UEK ds. Osób Niepełnosprawnych prowadzi działalność na rzecz zwiększenia dostępności uczelni dla studentów niepełnosprawnych. W życiu prywatnym miłośnik turystyki rowerowej. Na rowerze przemierzyła prawie całą Europę.