katedra ekonomiki nieruchomosci i procesu inwestycyjnego

  • Strona główna UEK
  • Poczta
  • Moodle
  • PL
  • EN
  • CN
  • RU
  • UA
  • Informacje Dziekana
  • O Wydziale
  • Władze Wydziału
  • Katedry i Centra Badawcze
  • Dziekanat
  • System zapewnienia jakości kształcenia
  • Kierunki na studiach I stopnia
  • Kierunki na studiach II stopnia
  • Studia doktoranckie
  • Wydziałowa Indywidualna

    Ścieżka Edukacyjna
  • Studium Doskonalenia Dydaktyki Akademickiej
  • Publikacje
  • Doktoraty
  • Habilitacje
  • Profesury
  • Konferencje
  • Przydatne linki
  • Wzory podań
  • Plan zajęć i sylabusy
  • Praca dyplomowa
  • Praktyka zawodowa
  • Specjalności
Jesteś tutaj:
» Strona główna
» U...
» ....
» K...
» Katedra Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego

MENU

  • Katedra Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego
    • Katedra
    • Pracownicy
    • Nauczanie
    • Badania
    • Koło naukowe
    • Świat nieruchomości
    • Studia podyplomowe
    • Konferencja 2011
    • Konferencja 2017
A A A drukuj

Konferencja Naukowa Nieruchomości i Inwestycje. Aspekty lokalne i globalne.

Wieliczka, 20-22 września 2017

Konferencja Naukowa

Nieruchomości i Inwestycje.

Aspekty lokalne i globalne.

 

Wieliczka, Turówka Hotel & SPA

20 – 22 września 2017

 

organizowana przez Katedrę Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego

Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

we współpracy z Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

 

Pod patronatem honorowym

J.M. Rektora

Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Prof. UEK dr. hab. inż. Andrzeja Chochóła

 

Dziekana

Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych

Prof. UEK dr. hab. Krzysztofa Firleja

A A A drukuj

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Iwony Kik

20.02.2017

Miło jest nam poinformować, że 20 lutego 2017 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Iwony Kik pt.: Źródła finansowania inwestycji gmin i uwarunkowania ich wyboru na przykładzie gmin województwa małopolskiego. Promotorem dysertacji był Prof. Dr hab. Adam Nalepka  oraz dr Bartłomiej Marona jako promotor pomocniczy. Recenzentami pracy byli Prof. SGH dr hab. Gabriel Główka oraz Prof. dr hab. Krzysztof Marcinek.

Obrona rozprawy została przyjęta jednogłośnie i komisja doktorska zawnioskowała do Rady Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych UEK o nadanie stopnia doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Jednocześnie komisja zawnioskowała do Rady Wydziału o wyróżnienie rozprawy doktorskiej.

Pani Iwona Kik ukończyła Ekonomię (2005-2010) w ramach jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (specjalność gospodarowanie nieruchomościami) oraz studia licencjackie z zakresu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim (2004-2007). W czasie studiów była członkiem Koła Naukowego Grunt, a w roku akademickim 2008/2009 Wiceprezesem ds. Naukowych. Pani Kik jest rzeczoznawcą majątkowym, obecnie pracuje w zespole Metodologii Kredytowej  w Banku UBS.

A A A drukuj

Dlaczego warto wybrać specjalność Nieruchomości i inwestycje?

Zachęcamy do oglądnięcia prezentacji!
A A A drukuj

„Rynek mieszkaniowy wczoraj – dziś – jutro”

Konferencja naukowa organizowana przez Koło Naukowe "Grunt"

W dniach 17-18 listopada 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się interesująca konferencja naukowa organizowana przez KN "Grunt" działające przy Katedrze Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego. Udział w panelu dyskusyjnym Konferencji wezmą udział m.in. dr Michał Głuszak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Piotr Krochmal, prezes Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości oraz Andrzej Piórecki, wiceprezes  zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Patronatem objęły Konferencję m.in. Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (MSPON), Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. Patronami medialnymi są portal KRN.pl oraz "Świat Nieruchomości".


 

Więcej informacji o konferencji  „Rynek mieszkaniowy wczoraj – dziś – jutro” można znaleźć na stronie internetowej KN Grunt. https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-Naukowe-Grunt-przy-UEK-345844442109736/?ref=stream 

A A A drukuj

Podatek katastralny. Ekonomiczne uwarunkowania reformy opodatkowania nieruchomości

Książka autorstwa pracowników Katedry - dr. Michała Głuszaka oraz dr. Bartłomieja Marony

 

Książka stanowi kompendium wiedzy dotyczącej opodatkowania nieruchomości, zwłaszcza w kontekście jej wartości. Autorzy dokonali przeglądu światowego i krajowego dorobku w tej dziedzinie. Koncepcje teoretyczne zostały poparte analizami innych autorów oraz własnymi przemyśleniami i wynikami badań przeprowadzonych na krakowskim rynku nieruchomości. Polecam ją pracownikom naukowym i studentom prawa, kierunków ekonomicznych i technicznych w zakresie gospodarki nieruchomościami, a także praktykom rynku nieruchomości.

Z recenzji dr. hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Iwony Foryś

Wybór obszaru rozważań zawartych w książce jest wyjątkowo trafny, nie tylko z punktu widzenia dyskursu naukowego, ale także rzetelnego przybliżenia argumentów za i przeciw wprowadzeniu zmian w systemie opodatkowania nieruchomości. Atutem publikacji jest przedstawienie prognozy skutków ekonomicznych proponowanych rozwiązań. Autorzy podjęli zagadnienia niezwykle istotne i aktualne dla kształtowania dochodów gmin i obciążeń podatników. Zaprezentowana analiza wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu praktyki.

Z recenzji dr. hab. prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Marii Trojanek

A A A drukuj

Warsztaty Skanska Property Poland (23 kwietnia 2015)

Warsztaty o budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku nieruchomości poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań

A A A drukuj

Rynek usług zarządzania nieruchomościami

Książka Katarzyny Najbar

Z wielką przyjemnością informujemy, że pod koniec listopada nakładem wydawnictwa Poltext ukazała się książka napisana przez panią dr Katarzynę Najbar.

 

Rynek usług zarządzania nieruchomościami - Najbar Katarzyna

 



 

"Książka przedstawia praktyczne aspekty nowoczesnego zawodowego zarządzania nieruchomościami. Autorka opisuje korzyści płynące ze zlecenia usług zarządzania nieruchomościami profesjonalnym podmiotom. Przedstawia procedury, metody, narzędzia i rozwiązania określające pełen cykl zarządzania nieruchomością − od wyboru zarządcy, poprzez przejęcie nieruchomości do zarządzania aż do sprawnego nadzoru, kontroli i oceny jego funkcjonowania. Istotna część książki jest poświęcona ekonomiczno-finansowym i prawnym aspektom zarządzania nieruchomościami. W książce omówione są także kierunki rozwoju rynku usług zarządczych w Polsce w kontekście rozwiązań stosowanych w USA i Niemczech – krajach, które mają największe doświadczenia w tej dziedzinie. Aneks zawiera sprawdzone wzory ważnych dokumentów, takich jak: umowa o zarządzanie nieruchomością oraz kwestionariusze ankiet, w tym oceniającej kandydatów na zarządcę. Książka jest niezwykle aktualna i przydatna w związku z deregulacją zawodu zarządcy nieruchomościami."

(Źródło: http://www.poltext.pl/b1457-Rynek-uslug-zarzadzania-nieruchomosciami.htm)

"Wkład Autorki w prezentację zagadnień rynku usług zarządzania nieruchomościami  polega nie tylko na kompleksowej interpretacji tego rynku i wyjaśnieniu jego specyfiki, lecz również na  zaprezentowaniu oryginalnych badań opinii profesjonalnych zarządców nieruchomości, które pozwalają wysunąć interesujące wnioski dotyczące metod zarządzania nieruchomościami w Polsce. Główne walory książki należy dostrzegać w dociekaniach związanych z praktyką zarządzania nieruchomościami. Cechuje ją duża wnikliwość, szerokość analizy oraz staranność i krytycyzm w ocenie źródeł. Autorka łączy dobrą znajomość problemów teoretycznych problematyki z równie dobrą znajomością praktyki gospodarczej. Jest  to  studium nowatorskie, poszerzające stan wiedzy, dostarczające Czytelnikowi praktycznych wskazówek, gotowych wniosków do zaadaptowania."

(Źródło: fragment recenzji prof. dr hab. Henryka Gawrona)

Polecamy książkę wszystkim  studentom naszej specjalności, a także absolwentom zajmującym się profesjonalnie zarządzaniem nieruchomościami.


 

A A A drukuj

Nieruchomości ekologiczne. Aspekty ekonomiczne

Książka Stanisława Belniaka, Michała Głuszaka oraz Małgorzaty Zięby

 Z przyjemnością informujemy, że nakłądem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się książka prof. dr hab. Stanisława Belniaka, dr Michała Głuszaka oraz dr Małgorzaty Zięby. Publikacja jest wynikiem dwuletnich badań naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki (2089/B/H03/2010/39).

 


 

"Publikacja jest poświęcona zagadnieniu budownictwa ekologicznego, które obejmuje rewitalizację i projektowanie nieruchomości, realizowanych zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego. Autorzy omawiają uwarunkowania ekonomiczne, bariery, koszty i korzyści, które wpływają na powstawanie „zielonych budynków”, badając tym samym ich efektywność ekonomiczną. Określają, jakie wymogi powinny spełniać budynki ekologiczne według najbardziej znanych, światowych systemów certyfikacyjnych, jak BREEAM, LEED, DGNB. Analizują polski i światowy rynek nieruchomości ekologicznych, korzystając z powszechnie znanych przykładów, takich jak: Empire State Building, Taipei 101, Adobe Towers czy warszawski Zebra Tower Building.

Książka przeznaczona jest dla studentów wszystkich kierunków związanych z nieruchomościami, w tym studiów podyplomowych, a także deweloperów, inwestorów i menedżerów."

(Źródło: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/187793/budownictwo-ekologiczne.html )

Książkę polecamy naszym studentom, a także wszystkim czytelnikom zainteresowanym zagadnieniami: nowoczesnych trendów na komercyjnym rynku nieruchomości, budownictwa ekologicznego oraz zrównoważonego rozwoju w urbanistyce.

A A A drukuj

Obrona pracy doktorskiej mgr Katarzyny Kani

13.06.2013

13 czerwca 2013 w sali G13 w Pawilonie G Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Kani pt.: „Determinanty działalności land deweloperskiej w Polsce".  

 

Promotorem pracy był Pan prof. dr hab. Stanisław Belniak. Recenzentami byli Pan prof. UEK dr hab. Bogusław Luchter oraz Pan prof. dr hab. Ryszard Źróbek z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. 



Z wielką przyjemnością przyjęliśmy wyniki głosowania Komisji Wydziałowej, która jednogłośnie przyjęła obronę oraz zdecydowaną większością głosów poparła wniosek recenzenta zewnętrznego o wyróżnienie pracy przez Rektora UEK.

A A A drukuj

Archiwum

Wydarzenia z ubiegłych lat

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Archiwum 2010

Archiwum 2009

bip
Realizacja: Empathy Interactive
All rights reserved 2008 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie