A A A drukuj

Akademie Biznesowe na UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przykłada szczególną wagę do utrzymywania żywej współpracy z praktyką gospodarczą. Naszym zadaniem nie jest bowiem wypuszczanie na rynek nieprzygotowanych do pracy absolwentów, lecz pełnowartościowych, doświadczonych i gotowych do pracy specjalistów.
Okazję zweryfikowania wiedzy z praktyką i zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych nasi studenci zyskują dzięki udziałowi w tzw. akademiach firmowych, czyli programach szkoleniowych, prowadzonych wspólnie przez UEK oraz najlepszych polskich i zagranicznych pracodawców.

 

Program „akademii”, opracowywany wspólnie przez ekspertów z poszczególnych firm i wybrane katedry Uczelni bądź koła naukowe, zawiera cykl szkoleń, prezentacji i warsztatów skonstruowanych tak, by uczestnicy projektu zdobyli jak najwięcej użytecznych umiejętności i poznali praktyczne aspekty pracy w konkretnym zawodzie. Dlatego też część zajęć „akademii’ skupia się na studium przypadku odzwierciedlającym rzeczywiste warunki i problemy, z którymi pracownicy firm muszą radzić sobie na co dzień. Co ważne, zajęcia nie odbywają się tylko na Uczelni, lecz także w siedzibach partnerskich firm.
Firmy współtworzące z Uczelnią „akademie” delegują do współpracy pracowników działów, których zakres działania odpowiada profilowi kształcenia UEK (rachunkowość, audyt, księgowość, sprzedaż, konsulting, technologie informatyczne, outsourcing, logistyka i marketing).

 

W każdej „akademii” przeciętnie bierze udział około 30 osób, wyselekcjonowanych w procesie rekrutacji prowadzonej przez firmy. Uczestnicy projektu, po przejściu wszystkich etapów szkolenia, zdobywają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w programie, a najlepsi otrzymują propozycje praktyk, staży bądź pracy.
 

Wszelkich informacji nt. Akademii Biznesowych realizowanych na UEK udziela

 Aneta Nagraba
Sekcja Promocji
tel. 12 293 54 96
nagrabaa@uek.krakow.pl