A A A drukuj

Analityka ekonomiczno-finansowa (I stopień)

Sylwetka absolwenta

Absolwenci posiadają wiedzę w zakresie mechanizmów funkcjonowania współczesnej gospodarki rynkowej ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia rynków finansowych. Są przygotowani do dokonywania analizy ekonomicznej i rynków finansowych, oceny efektywności projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych. Posiadają także wiedzę i umiejętności sporządzania raportów i strategii ekonomiczno-finansowych na potrzeby przedsiębiorstw, instytucji finansowych i jednostek samorządowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom analizowania i interpretowania procesów i zjawisk gospodarczych oraz finansowych są przygotowani do prowadzenia doradztwa inwestycyjnego, a także opracowywania i interpretacji prognoz ekonomicznych i finansowych. Absolwenci posiadają także ogólne przygotowanie do prowadzenia badań, w tym wykonywania prostych zadań badawczych oraz logicznego formułowania wniosków. Potrafią posługiwać się dwoma językami obcymi na poziomach A2-C1+ oraz A1-C1. Ponadto są wyposażeni w kompetencje społeczne dotyczące etycznego wymiaru zadań zawodowych, zasadności współpracy w zespole oraz ponoszenia odpowiedzialności za własne i zespołowe działania.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci mają możliwość znalezienia zatrudnienia w pionach analitycznych przedsiębiorstw i instytucji finansowych sektora prywatnego i publicznego, jak również w jednostkach administracji publicznej. Po ukończeniu specjalności mogą pracować także jako analitycy finansowi w korporacjach międzynarodowych lub analitycy giełdowi.

Plany studiów i karty przedmiotów*

* Po wybraniu nazwy kierunku (I lub II stopnia) w rozwijalnej liście „Rok semestr” należy wybrać semestr zimowy roku akademickiego rozpoczęcia studiów (np. 2016/17 zimowy dla osób, które rozpoczęły studia w październiku 2016 r.). Plany studiów dostępne są w dwóch wersjach: 1) w zakładce plan studiów wraz z kartami przedmiotów (przy nazwie przedmiotu ikonka PDF), 2) w ikonce PDF.

Opieka merytoryczna:
Katedra Makroekonomii
Katedra Teorii Ekonomii
Katedra Historii Myśli Ekonomicznej

Koła naukowe przy Katedrach:

Koło Makroekonomii i Gospodarki Światowej
Kolo Naukowe Analiz Makroekonomicznych (KNAM)
Laboratorium Dialogu