A A A drukuj

Nieruchomości i inwestycje (II stopień)

Sylwetka absolwenta

Absolwenci specjalności są wyposażeni w zaawansowaną wiedzę o rynku nieruchomości, zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ekonomicznej efektywności inwestycji oraz wycenie nieruchomości i przedsiębiorstw. Absolwenci posiadają niezbędną wiedzę techniczną z zakresu oceny stanu technicznego obiektów oraz kosztorysowania robót budowlanych. Potrafią samodzielnie m.in. wykonać analizę popytu i podaży na rynku nieruchomości, sporządzić plan zarządzania nieruchomością, dokonać wyceny nieruchomości i sporządzić operat szacunkowy. Ponadto posiadają umiejętności praktycznego wykorzystania oprogramowania do zarządzania nieruchomościami (Singu FM), statystycznej analizy danych (Statistica) oraz kosztorysowania (ZUZIA). Ponadto absolwenci są przygotowani do kompetentnego planowania i prowadzenia projektów badawczych przy wykorzystaniu różnych metod pozyskiwania i przetwarzania danych oraz posługiwania się językiem obcym na poziomie co najmniej B2+. Wykazują kompetencje społeczne niezbędne w działalności badawczej, na rynku pracy oraz w samodzielnej edukacji.


Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności są specjalistami w zakresie procesów inwestycyjnych, obrotu i zarządzania nieruchomościami, szczególnie poszukiwanymi przez przedsiębiorstwa publiczne i firmy prywatne, administrację samorządową, banki, fundusze inwestycyjne, biura projektów, firmy deweloperskie oraz firmy konsultingowe zajmujące się m.in. doradztwem inwestycyjnym i gospodarką nieruchomościami.

Ponadto ukończenie I i II stopnia specjalności zwalnia z obowiązku odbycia studiów podyplomowych w zakresie szacowania nieruchomościami, co przyczynia się do uproszczenia procedury uzyskiwania uprawnień zawodowych.

Program tej specjalności uzyskał certyfikat CEPI Eur, będący potwierdzeniem, że program jest dostosowany do wymogów obowiązujących w tym zakresie w Unii Europejskiej. Certyfikat ułatwia absolwentom zdobycie pracy w zawodach pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości w krajach UE.

Plany studiów i karty przedmiotów*

* Po wybraniu nazwy kierunku (I lub II stopnia) w rozwijalnej liście „Rok semestr” należy wybrać semestr zimowy roku akademickiego rozpoczęcia studiów (np. 2016/17 zimowy dla osób, które rozpoczęły studia w październiku 2016 r.). Plany studiów dostępne są w dwóch wersjach: 1) w zakładce plan studiów wraz z kartami przedmiotów (przy nazwie przedmiotu ikonka PDF), 2) w ikonce PDF.

Opieka merytoryczna:
Katedra Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego
Koło naukowe przy Katedrze:Koło Naukowe Doradztwa Ekonomicznego