Informacje dla studentów I roku studiów o odbiorze dokumentów
Uprzejmie informujemy, że studentki kierunku Towaroznawstwo, seminarzystki z Katedry Opakowalnictwa Towarów, zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji, organizowanego przez Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu. W kategorii "praca licencjacka" praca inżynierska inż. Katarzyny Wąsek zajęła pierwsze miejsce, natomiast w kategorii "praca magisterska" praca mgr inż. Natalii Kozik została wyróżniona. Promotorem nagrodzonych prac była prof. dr hab. Małgorzata Lisińska-Kuśnierz. Przyznanie nagród studentkom naszej Uczelni świadczy o wysokim poziomie prac realizowanych z tej problematyki, a także daje satysfakcję promotorowi tych prac. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Ogłoszenie dotyczące zmiany godzin pracy dziekanatu w sobotę
Informujemy, iż od roku akademickiego 2017/18 następuje zmiana godzin pracy dziekanatów w soboty.
Dyżury w soboty odbywać się będą w wyznaczonych terminach
W semestrze zimowym 2017/2018 dziekanaty będą czynne tylko i wyłącznie w poniższe soboty w godzinach od 800 do 1300
Październik - 07.10.2017r. oraz 14.10.2017 r.
Listopad - 04.11.2017 r. oraz 18.11.2017 r.
Grudzień - 02.12.2017 r. oraz 16.12.2017 r.
Styczeń - 13.01.2018 r. oraz 27.01.2018 r.
Luty - 10.02.2018 r. oraz 24.02.2018 r.
W pozostałe soboty dziekanat będzie NIECZYNNY.
Katedra Towaroznawstwa Żywności serdecznie zaprasza do udziału w I edycji studiów podyplomowych „Menadżer Produktów Żywnościowych”! Dwusemestralne studia podyplomowe prowadzone będą przez wykładowców z Wydziału Towaroznawstwa UEK oraz praktyków. Na zakończenie słuchacz otrzyma dyplom ukończenia studiów oraz certyfikat FMEA. REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 TRWA DO 20. WRZEŚNIA 2017 ROKU O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz kompletność złożonych dokumentów. Ewentualne pytania i wątpliwości prosimy kierować na spmpz@uek.krakow.pl Wszelkie szczegóły na stronie internetowej (wystarczy kliknąć) |
Wykaz grup dziekańskich na rok akademicki 2017/2018
Propozycje obsady seminariów 2017/2018
Birety poszybowały w górę !!!!!!!
Uroczysta Graduacja na Wydziale Towaroznawstwa
W dniu 11 lutego 2017 Studenci czwartego roku studiów inżynierskich Wydziału Towaroznawstwa, ubrani w togi i birety, po raz pierwszy w historii uroczyście zakończyli pierwszy etap swoich studiów. W Graduacji wzięli udział także ich rodzice oraz najbliżsi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Ojców Karmelitów Bosych, po której Studenci wraz z zaproszonymi Gośćmi udali się do Starej Auli, gdzie odbyła się oficjalna jej część. Po odśpiewaniu przez chór Dominanta Gaude Mater Polonia, w imieniu władz Uczelni, głos zabrała Pani Prof. dr hab. Janina Filek- Prorektor ds. Komunikacji i Współpracy a następnie Pani Dziekan Prof. UEK dr hab. inż. Wanda Kudełka oraz Agnieszka Stanuch-przedstawicielka Studentów. Po przemówieniach Promotorzy wraz z Panią Dziekan wręczyli swoim Seminarzystom pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Prof. UEK dr hab. Stanisław Popek wygłosił krótki wykład pt. „Towaroznawstwo- today, tomorrow”.
Po części oficjalnej rozpoczęliśmy mniej formalne świętowanie. Pamiątkowym zdjęciom w togach nie było końca. Graduacja oczywiście nie mogła odbyć się bez słynnego podrzucania biretów. Na szczęście wszystkie trafiły z powrotem w ręce swoich właścicieli.
Wszystkim Absolwentom naszego Uniwersytetu życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu kolejnych tytułów zawodowych !!!!!!!!!!
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką/inżynierską, magisterską, doktorską dotyczącą miasta Gliwice
Wydział Towaroznawstwa na Facebooku!
Bon na innowację dla Wydziału Towaroznawstwa
Dr Tomasz Lech stypendystą MNiSzW
Doktor Tomasz Lech, pracownik Katedry Mikrobiologii na Wydziale Towaroznawstwa, został laureatem stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców, przyznawanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to ogromne wyróżnienie dla nie tylko dla samego Pana Doktora, ale i dla całej naszej Uczelni!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.
W ubiegły piątek (30.09.) odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić Pracownię Analizy Sensorycznej na Wydziale Towaroznawstwa UEK i samodzielnie wykonać doświadczenia z wykorzystaniem zmysłu węchu.
Grupy Dziekańskie 2016/2017 rok
Drużyna Wydziału Towaroznawstwa wygrała uczelniane Zmagania Wydziałów 2016
WYNIKI GŁOSOWANIA KOLEGIUM ELEKTORÓW NA KANDYDATÓW NA STANOWISKO DZIEKANA WYDZIAŁU TOWAROZNAWSTWA
Informacje o godzinach Dziekańskich w dniach 18,22,25.04.2016
Kalendarz wyborów Dziekana i Prodziekanów Wydziału Towaroznawstwa
WYDZIAŁOWE KOLEGIUM ELEKTORÓW WYDZIAŁU TOWAROZNAWSTWA NA KADENCJĘ 2016-2020
Nabór wniosków o Nagrodę dla wyjątkowo zaangażowanych organizacyjnie studentów UEK!!!
Uchwała Senatu UEK Fromularz zgłoszeniowy
Przykładowy fromularz zgłoszeniowy
STUDENT POSZUKIWANY - informacje o stażu!
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 lutego 2015 roku została podpisana umowa pomiędzy Narodowym Centrum Nauki a Naszą Uczelnią o realizację i finansowanie projektu, pt. Modelowanie opakowań do żywności w oparciu o wartościowanie współzależności funkcji pełnionych przez opakowania i potrzeb społeczno-ekonomicznych konsumentów seniorów. Celem głównym projektu jest opracowanie założeń do modelowania opakowań do żywności w oparciu o korelacje ich funkcji oraz potrzeb konsumentów w starszym wieku. Realizacja projektu potrwa 2 lata. Kierownikiem projektu jest dr Jarosław Świda z Katedry Opakowalnictwa Towarów, natomiast w skład zespołu wykonawców wchodzą: Pani dr inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik z Katedry Opakowalnictwa Towarów oraz Pani dr Anna Prusak z Katedry Zarządzania Jakością.
Informacje o płatnych stażach zawodowych, bezpłatnych certyfikowanych szkoleniach oraz o wizytach studyjnych we wzorcowych przedsiębiorstwach dla studentów kierunku Towaroznawstwo, realizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Na stronie główniej Uczelni jest infromacja o nowych studiach w języku angielskim. Są to studia na Wydziale Towaroznawstwa, kierunek Product Manager, poziom wyłącznie inżynierski, 3,5 roku. Opis oraz program studiów znajdują się już na stronie www pod linkiem: