Top
Baner
Prezentacja
Treść
Karty
1. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 2 października 2019 r. (środa)
godzina 8.30 – Inauguracyjna Msza Święta w kościele Karmelitów Bosych, ul. Rakowicka 18
godzina 10.00 – Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 (Pawilon Sportowo-Dydaktyczny UEK w Krakowie ul. Rakowicka 27)
2. Zarządzenie Rektora UEK w Krakowie:
- w sprawie wysokości opłat za usługi edukacyjne związane z procesem kształcenia na studiach wyższych
3. Terminy i wysokość opłat za studia – termin wpłaty czesnego za 1-szy semestr upływa 1 października 2019 r. a numer indywidualnego rachunku można znaleźć w systemie USOSweb Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
4. Informacje zamieszczone przez poszczególne Wydziały (kierunki):
Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych – kierunki: ekonomia, europeistyka, doradztwo inwestycyjno-gospodarcze, inżynieria organizacji i zarządzania, logistyka międzynarodowa, międzynarodowe stosunki gospodarcze, stosunki międzynarodowe,
Wydział Finansów i Prawa – kierunki: finanse i rachunkowość, prawo,
Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej – kierunki: administracja, gospodarka i administracja publiczna, gospodarka przestrzenna, studia miejskie,
Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem – kierunki: innowacyjność produktu, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji,
Wydział Zarządzania – kierunki: analityka gospodarcza, innowacje w biznesie, informatyka stosowana, marketing i komunikacja rynkowa, Modern Business Management, rachunkowość i controlling, turystyka i rekreacja, zarządzanie.
5. Harmonogram zajęć - numer grupy do której jesteś przypisany należy sprawdzić w systemie USOSweb :
– studenci studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich po 23 września br.,
– studenci II stopnia studiów stacjonarnych po 30 września br.,
– studenci niestacjonarnych studiów I stopnia i jednolitych magisterskich po 30 września br.,
– studenci II stopnia studiów niestacjonarnych po 10 października br.
6. Rozpoczęcie zajęć:
studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie | 1.10.2019 r.(wtorek) |
studia stacjonarne drugiego stopnia | 7.10.2019 r. (poniedziałek) |
studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie | 4.10.2019 r. (piątek) |
studia niestacjonarne drugiego stopnia | 18.10.2019 r. (piątek) |
7. Organizacja roku akademickiego 2019/2020
Studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne | |
|
Semestr zimowy |
Semestr |
1.10.2019 – 23.02.2020 |
Przerwa świąteczna |
23.12.2019 – 6.01.2020 |
Sesja egzaminacyjna |
3.02.2020 – 16.02.2020 |
Przerwa semestralna |
17.02.2020 – 23.02.2020 |
Sesja poprawkowa |
24.02.2020 – 8.03.2020 |
|
Semestr letni |
Semestr |
24.02.2020 – 14.09.2020 |
Przerwa świąteczna |
9.04.2020 – 14.04.2020 |
Sesja egzaminacyjna |
15.06.2020 – 30.06.2020 |
Sesja poprawkowa | 1.09.2020 – 14.09.2020 |
8. Obowiązkowe spotkania i szkolenia – dla studentów studiów stacjonarnych rozpoczynających naukę w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie od roku akademickiego 2019/2020
30 września 2019 r. (poniedziałek)
1. godz. 9.00 – dla studentów studiów stacjonarnych rozpoczynających naukę na kierunkach:
- Administracja,
- Doradztwo inwestycyjno-gospodarcze,
- Ekonomia,
- Europeistyka,
- Gospodarka i administracja publiczna,
- Inżynieria organizacji i zarządzania,
- Gospodarka przestrzenna,
- Logistyka międzynarodowa,
- Międzynarodowe stosunki gospodarcze (w języku polskim i angielskim),
- Stosunki międzynarodowe,
- Analityka gospodarcza,
- Finanse i rachunkowość (w języku polskim i angielskim),
- Informatyka stosowana,
- Innowacje w biznesie,
- Innowacyjność produktu,
- Marketing i komunikacja rynkowa,
- Modern Business Management,
- Prawo,
- Rachunkowość i controlling,
- Towaroznawstwo,
- Turystyka i rekreacja,
- Zarządzanie,
- Zarządzanie i inżynieria produkcji.
18 marca 2019 r. podczas konferencji zorganizowanej w Łodzi z okazji Dnia Statystyki Polskiej pt. „230 lat statystyki publicznej w Polsce” zostali ogłoszeni laureaci „Konkursu pod patronatem Prezesa GUS na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki” obronione w roku akademickim 2017/2018.
II Nagrodę w kategorii prac doktorskich Sąd Konkursowy przyznał dr. Krzysztofowi Kilowi, pracownikowi Katedry Bankowości UEK, za pracę pt. Stabilność finansowa banków spółdzielczych w Polsce w świetle pokryzysowych zmian regulacyjnych, napisaną pod kierunkiem prof. UEK dr. hab. Ewy Miklaszewskiej oraz dra Marcina Idzika na Wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
III Nagroda w kategorii prac magisterskich została natomiast przyznana mgr. Łukaszowi Leja, absolwentowi kierunku Finanse i rachunkowość na Wydziale Finansów i Prawa, za pracę pt. Asymetryczna β na rynku nieruchomości - rola czynników egzogenicznych w kształtowaniu anomalii niskiej zmienności funduszy REIT, napisaną pod kierunkiem dr Małgorzaty Snarskiej.
Szczegółowe informacje o wynikach konkursu są dostępne pod adresem:
https://stat.gov.pl/portal-edukacyjny/wydarzenia/konkursy/
Serdecznie gratulujemy Laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Dr hab. Jan Brzozowski, Z-ca Dyrektora Centrum Zaawansowanych Badań Ludnościowych i Religijnych, został powołany w skład Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2019-2022.
Komitet Badań nad Migracjami jest komitetem problemowym działającym na Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk i grupuje najważniejszych badaczy studiów migracyjnych z różnych dyscyplin naukowych, w tym z ekonomii i finansów.
Komisja Certyfikacyjna IV Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością" przyznała Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością" dla kierunków studiów Audyt finansowy oraz Finanse i rachunkowość (studia II stopnia), prowadzonych na Wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczono certyfikaty odbyła się 18 marca 2019 r. w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej koło Warszawy.
Certyfikatem „Studia z Przyszłością" wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Tytuł „Studia z przyszłością" jest przyznawany na podstawie opinii członków Komisji Eksperckiej, reprezentujących Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze, którzy pozyskiwali informacje z różnorodnych źródeł. Certyfikaty uzyskują kierunki studiów, które - w opinii ekspertów - należą do grona akademickiej elity.
Więcej szczegółów na stronie programu http://www.studiazprzyszloscia.pl/
Już 12 września 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się konferencja podsumowująca wyniki projektu „Ścieżki dostosowania uczelni ekonomicznych do zmian w systemie nauki i szkolnictwa wyższego”. Kierownik projektu prof. UEK dr hab. Stanisław Mazur zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jego uczestnicy będą mogli zapoznać się z diagnozą sytuacji na polskich uczelniach ekonomicznych oraz stojących przed nimi wyzwań w związku z koniecznością dostosowania się do zmian wynikających z przyjęcia tzw. Konstytucji dla Nauki. Swoją premierę będzie wtedy także miała monografia poświęcona tej problematyce.
Niezmiernie miło nam poinformować, że patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Jarosław Gowin, który także wygłosi przemówienie podczas konferencji.
Wśród mówców znajdą się także rektorzy uczelni ekonomicznych zaangażowanych w realizację projektu: dr hab. inż. Andrzej Chochół, prof. UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), prof. dr hab. Andrzej Kaleta (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), dr hab. Marek Rocki, prof. SGH (Szkoła Główna Handlowa), dr hab. Robert Tomanek, prof. UE (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), prof. dr hab. Maciej Żukowski oraz prof. zw. UEP (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Grono prelegentów wzbogacą także tacy uznani akademicy jak prof. dr hab. Juliusz Gardawski (Szkoła Główna Handlowa), prof. dr hab. Bogusław Fiedor (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) oraz prof. dr hab. Jerzy Hausner (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Z kolei sesje tematyczne poprowadzą przedstawiciele uczelni ekonomicznych, którzy odpowiadali za wdrożenia w obszarach: badań naukowych, dydaktyki, współpracy z otoczeniem, finansów, ustroju oraz zarządzania.
Do udziału w konferencji zaproszono m.in.:
– rektorów, prorektorów z polskich uczelni ekonomicznych;
– przedstawicieli uczelni zaangażowanych w realizację projektu;
– uznanych ekspertów zajmujących się problematyką nauki i szkolnictwa wyższego;
– dziekanów wydziałów ekonomii/zarządzania/gospodarki przestrzennej/nauk o polityce i administracji uczelni krakowskich;
– kanclerzy i kwestorów uczelni krakowskich.
Więcej informacji na temat konferencji oraz jej program znajdą Państwo na stronie internetowej projektu w zakładce Konferencja.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego do dnia 6 września 2019 r.
Udział w konferencji jest bezpłatny.