Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Konkurs Rejs Niepodległości w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
data publikacji: 03/01/2018, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Szanowni Państwo,

w maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich  żaglowców - "Dar Młodzieży" rozpocznie rejs dookoła świata - pod hasłem  "Rejs Niepodległości". Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.


Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest  Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018r. Rejs statku zakończy się 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

OTWARTY KONKURS DLA MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ

Rok przed właściwymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i pół roku przed rozpoczęciem rejsu odbędzie się konkurs Rejs Niepodległości, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania  się w roli Młodych Ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich "małych Ojczyzn" będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju.
Celem konkursu jest  wyłonienie symbolicznej liczby 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem "Dar Młodzieży" na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych
Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po przeprowadzeniu dwóch etapów. Opis konkursu dostępny jest pod adresem www.pl2018.org<http://www.pl2018.org>.

W imieniu wszystkich Organizatorów zwracamy się z prośbą o promocję konkursu, kierowanego do młodzieży akademickiej oraz Rejsu Niepodległości na Państwa uczelniach wyższych.

Prosimy o przekazanie materiałów graficznych (w załączeniu) do odpowiednich jednostek (biura prasowe, biura promocji i komunikacji) oraz ich publikację na stronach www oraz w mediach społecznościowych.
Materiały graficzne są przygotowane tak, by ich publikacja nie sprawiła trudności.

Materiały graficzne są również dostępne do pobrania pod linkiem: https://we.tl/nALCPZ60vl.

Najnowsze informacje będą pojawiały się na stronie internetowej Rejsu Niepodległości: www.pl2018.org<http://www.pl2018.org> oraz na stronie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: www.mgm.gov.pl<http://www.mgm.gov.pl>.
W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu.

Z wyrazami szacunku,
Alicja Sagan

Biuro Ministra
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa
alicja.sagan@mgm.gov.pl
22 583 86 65

 

Linki