Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji "Przedsiębiorstwa rodzinne wobec wyzwań przyszłości".
data publikacji: 26/04/2012, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Bezpłatna Konferencja „Przedsiębiorstwa rodzinne wobec wyzwań przyszłości”, jest odpowiedzą na rosnące potrzeby przedsiębiorców chcących w sposób świadomy zaplanować przekazanie swoich firm potomkom lub dokonać sprzedaży firmy.

 


Po raz pierwszy w historii polskiej gospodarki wolnorynkowej właściciele interesów rodzinnych stają przed trudnym dla nich momentem wprowadzenia swoich następców do firmy, wyposażenia ich w niezbędną wiedzę i doświadczenie, a w konsekwencji przekazania w ich ręce, tworzonych przez szereg lat biznesów.


Podstawowym celem wydarzenia jest naświetlenie tematyki związanej z zarządzaniem i dziedziczeniem przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce i na świecie oraz stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami firm z województwa małopolski oraz śląska. Konferencja ma stanowić nadto impuls do dyskusji na temat przyszłości sukcesji i sytuacji firm rodzinnych w Polsce.

 

REJESTRACJA

AGENDA KONFERENCJI

 

Prelegenci:

Dr Don Bradley (University of Central Arkansas, USA)
Od wielu lat promuje małe i średnie przedsiębiorstwa oraz doradza ich właścicielom. Jest Dyrektorem Zarządzającym w Council for Small Business w University of Central Arkansas. Autor wielu prac w zakresie problemów zarządzania i marketingu w odniesieniu do małych i średnich firm. Od 40 lat współpracuje z United States Small Business Administration (SBA). http://sbaer.uca.edu


Prof. Marco Cucculleli (University Ancona, Włochy)
http://www.univpm.it


Prof. Jorg Freiling (University of Bremen, Niemcy)
Kierownik Katedry LEXEX w zakresie przedsiębiorczości i małych firm. Uznany za najwybitniejszego wykładowcę w zakresie przedsiębiorczości przez czasopismo “International Business Affairs” w 2001 roku.

http://www.lemex.uni-bremen.de


Wiesław Łatała (radca prawny, partner kancelarii Łatała I Wspólnicy)
Specjalizuje się w problematyce rynku kapitałowego, transakcjach M&A, prawie korporacyjnym i restrukturyzacji podmiotów gospodarczych. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z mediacjami gospodarczymi, a także arbitrażem sądowym. Pełni funkcje w organach zarządczych i nadzorczych spółek kapitałowych.


Artur Łuczak (dyrektor ds. Ubezpieczeń Biznesowych Pramerica TUiR S.A.)
Rozpoczął pracę w Pramerica w 2001 r. Pracował jako Life Planner oraz koordynator Sekcji Sprzedaży w oddziale krakowskim. W 2004 roku był odpowiedzialny za uruchomienie oddziałów w Wielkopolsce a następnie został Koordynatorem Oddziału Poznań. W roku 2006 jako Regionalny Dyrektor Sprzedaży i Marketingu zarządzał oddziałami w Polsce południowej oraz zachodniej. Od 2011 rozwija działalność Pramerica w obszarze ubezpieczeń biznesowych na stanowisku Dyrektora ds. Business Insurance.


Dr. Meltem Ince, Yasar University, Izmir, Turcja (obecnie Cambridge University, Wielka Brytania).
Badaczka dynamiki rozwoju małych i średnich firm w Turcji.
http://yasar.academia.edu/MeltemInce


Dr hab Aleksander Surdej (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
Autor prac poświęconych rozwojowi sektora prywatnego, w tym małych i średnich przedsiębiorstw. Autor pionierskich badań nad rozwojem firm rodzinnych w Polsce.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładał gościnnie we Włoszech (Siena University, Bologna), Niemczech (Humboldt University), Stanach Zjednoczonych (Johns Hopkins University, St Mary’s College of Maryland, Grand Valley State University).


Prof. Antal Szabo (Corvinus University, Budapeszt, Węgry)
Prezes Środkowoeuropejskiej Uniwersyteckiej Sieci Badań nad Przedsiębiorczością
i Edukacją Przedsiębiorczości (ERENET) oraz były doradca regionalny ONZ ds. przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw (UNECE).


Rafał Abratański – Wiceprezes Zarządu i jeden z głównych Akcjonariuszy DM IDMSA.
Z rynkiem kapitałowym związany jest od połowy lat 90-tych, zdobywając doświadczenie i know-how w kilku instytucjach finansowych. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zakresie inwestycji kapitałowych, zarówno w spółki publiczne, jak i niepubliczne, oraz pozyskiwania i organizowania różnorodnych form finansowania zewnętrznego dla firm. Jako Członek Zarządu, a następnie Wiceprezes DM IDMSA nadzorował przebieg oraz osobiście zaangażowany był w realizację kilkudziesięciu ofert publicznych – zarówno IPO, jak i SPO, a także realizację projektów typu private equity i pre-IPO.

Linki