Szanowni Państwo,
W 2014 roku minie dziesięć lat od akcesji Polski do Unii Europejskiej. Okres członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej to czas intensywnych przemian i dostosowań w wielu obszarach życia społeczno-gospodarczego. Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej miało również ogromne znaczenie dla rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce.
Mając na względzie rolę mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej UE w stymulowaniu przemian w rolnictwie i na obszarach wiejskich, Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutem Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach planuje zorganizowanie międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Rolnictwo, gospodarka żywnościowa, obszary wiejskie - 10 lat w Unii Europejskiej" w dniu 11 kwietnia 2014 roku w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie.
Celem konferencji jest podsumowanie dziesięciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej i jego roli w przemianach zachodzących w całej gospodarce żywnościowej i na obszarach wiejskich. Intencją Organizatorów jest, by naukowy dyskurs objął niezmiernie ważne zagadnienia związane z funkcjonowaniem polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich w warunkach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Wśród nich należy wymienić następujące kwestie:
- ♦ globalne uwarunkowania Wspólnej Polityki Rolnej;
- ♦ funkcjonowanie łańcucha żywnościowego;
- ♦ przemiany społeczne i strukturalne w rolnictwie i na obszarach wiejskich;
- ♦ sytuacja dochodowa i opodatkowanie rolnictwa;
- ♦ wymiana handlowa w obszarze produktów rolno-spożywczych;
- ♦ funkcjonowanie sektorów rolnych;
- ♦ środowiskowe aspekty Wspólnej Polityki Rolnej.
Konferencja będzie również okazją do zintegrowania środowiska ekonomistów rolnych oraz tworzenie platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki i praktyki.
W imieniu Organizatorów,
dr hab. Jarosław Gołębiewski Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie | |
dr Mirosław Drygas Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk | |
prof. dr hab. Wiesław Oleszek Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach |
Patronat honorowy
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Marszałek Województwa Mazowieckiego
- JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiegow Warszawie
Pliki do pobrania :