Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Informator
data publikacji: 27/03/2019, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Studia stacjonarne drugiego stopnia – semestr zimowy

 

Studia stacjonarne drugiego stopnia na wszystkich kierunkach trwają 2 lata (4 semestry)
z wyjątkiem kierunku Audyt finansowy, który trwa  2,5 roku (5 semestrów). Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

■ Rekrutacja prowadzona jest na kierunki, a uruchomienie kierunku uzależnione jest od zgłoszenia się odpowiedniej liczby kandydatów.

1. Zasady przyjęć na studia stacjonarne drugiego stopnia

■ Na studia drugiego stopnia może być przyjęta osoba, która posiada dyplom ukończenia studiów.

Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie:

a)    średniej ocen lub

b)    egzaminu wstępnego.


a) Przyjęcia na podstawie średniej ocen

■ 50 % ogólnego limitu miejsc ustalonego przez Senat na rok akademicki 2019/20, wypełniają absolwenci UEK na podstawie średniej ocen uzyskanej w ciągu 5-ciu pierwszych semestrów studiów sześciosemestralnych lub 6-ciu pierwszych semestrów studiów  siedmiosemestralnych.

  O przyjęcie na studia na podstawie średniej ocen mogą się ubiegać studenci, którzy nie mają zaliczonego 5-go lub 6-go semestru z uwagi na zagraniczne wyjazdy stypendialne, na które zostali zakwalifikowani przez UEK. W tym przypadku Uczelniana Komisja Rekrutacyjna podejmie decyzje indywidualnie.

■ Rekrutacja dotyczy wyłącznie absolwentów studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ubiegających się o przyjęcie na ten sam kierunek, który ukończyli w roku akademickim 2018/19.

Wyjątki:

■ Absolwenci UEK kierunku socjologia mogą ubiegać się o przyjęcie na podstawie średniej ocen na kierunki: stosunki międzynarodowe, gospodarka i administracja publiczna, gospodarka przestrzenna oraz organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie.

■ O przyjęcie na kierunek audyt finansowy, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunku finanse i rachunkowość.

■ O przyjęcie na kierunek bankowość i zarządzanie ryzykiem, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunku finanse i rachunkowość.

■ O przyjęcie na kierunek gospodarka i administracja publiczna w j.angielskim, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunku gospodarka i administracja publiczna.

■ O przyjęcie na kierunek innowacje w biznesie, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: analityka gospodarcza, inżynieria organizacji i zarządzania, rachunkowość
i controlling oraz zarządzanie.

■ O przyjęcie na kierunek innowacyjność produktu mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: towaroznawstwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

■ O przyjęcie na kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: ekonomia, inżynieria organizacji i zarządzania, socjologia oraz zarządzanie.

■ O przyjęcie na kierunek quantitative methods in contemporary management mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: analityka gospodarcza, zarządzanie oraz corporate finance and accounting (FR w j.angielskim).

■ O przyjęcie na kierunek rynki finansowe, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunku finanse i rachunkowość.

■ O przyjęcie na kierunek zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunku finanse i rachunkowość.

■ O przyjęcie na kierunek zarządzanie międzynarodowe, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: logistyka międzynarodowa oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze.

■ Kandydaci dokonują rejestracji w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) oraz wpłacają opłatę rekrutacyjną w terminie od 20 do 26 maja 2019 r.

Podczas rejestracji należy podać średnią ocen obliczoną przez dziekanat  UEK.

■ Ogłoszenie listy osób zwolnionych z egzaminu wstępnego na podstawie średniej ocen nastąpi  31 maja 2019 r.

■ Kandydaci, którzy nie znaleźli się w puli miejsc dla absolwentów UEK przyjętych na podstawie średniej ocen, muszą przystąpić do egzaminu wstępnego. W związku z tym na swoim koncie w Internetowej Rekrutacji Kandydatów należy wybrać kierunek/ki oraz zapisać się na egzamin/ny – (Rekrutacja na podstawie egzaminu wstępnego). Należy również wpłacić nową opłatę rekrutacyjną.

■ Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia na podstawie średniej ocen, a chcieliby się ubiegać o przyjęcie na inny kierunek, muszą przystąpić do egzaminu wstępnego - na podstawie nowego zgłoszenia w Internetowej Rekrutacji Kandydatów i nowej opłaty rekrutacyjnej.

b) Przyjęcia na podstawie egzaminu wstępnego

■ Absolwenci UEK, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia na podstawie średniej ocen oraz kandydaci, którzy ukończyli inne uczelnie, przystępują do pisemnego testu kwalifikacyjnego obejmującego wiedzę niezbędną do podjęcia studiów na wybranym kierunku.

■ Kandydaci mogą zgłosić obok wybranego (podstawowego) kierunku, dodatkowo jeden alternatywny kierunek. Ponieważ zakresy egzaminu są różne w odniesieniu do różnych kierunków, wybór kierunku alternatywnego oznacza konieczność przystąpienia do egzaminu z zakresu wiedzy związanej z tym kierunkiem.

■ W przypadku, gdy liczba uzyskanych punktów, z dwóch różnych egzaminów, będzie kwalifikowała kandydata do przyjęcia zarówno na kierunek podstawowy, jak i alternatywny, kandydat zostanie przyjęty na kierunek podstawowy, zaznaczony w ankiecie rekrutacyjnej jako pierwszy.

 Kandydat może być przyjęty tylko na jeden kierunek.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia na podstawie egzaminu wstępnego, dokonują rejestracji w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) oraz wpłacają opłatę rekrutacyjną w terminie od 17 do 23 czerwca  2019 r.

■ Egzamin wstępny odbędzie się 5 lipca 2019 r.

Do egzaminu wstępnego zostaną dopuszczone wszystkie osoby,  w tym również kandydaci nie posiadający jeszcze tytułu magistra, licencjata lub inżyniera.

■ Po egzaminie wstępnym zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych do przyjęcia,
a warunkiem przyjęcia na studia będzie doręczenie dyplomu ukończenia studiów, ewentualnie zaświadczenia o obronie pracy dyplomowej wraz z pozostałymi dokumentami wymienionymi w pkt. 2.

■ Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia na podstawie egzaminu wstępnego -
11 lipca 2019 r.

2. Termin składania dokumentów

Dotyczy osób przyjętych zarówno na podstawie średniej ocen, jak i na podstawie egzaminu wstępnego, które są już po obronie pracy dyplomowej

■ Termin składania dokumentów - od 19 do 21 września 2019 r. :

1.wydruk ankiety osobowej – z Internetowej Rekrutacji Kandydatów,

2.kserokopia dyplomu ukończenia studiów oraz kserokopia suplementu – oryginały do wglądu. W przypadku braku dyplomu, zaświadczenie o obronie pracy dyplomowej
i uzyskaniu tytułu licencjata, inżyniera lub magistra.

W przypadku zagranicznego dyplomu, również legalizacja, tłumaczenie na język polski oraz potwierdzenie, że uzyskany dyplom uprawnia do podjęcia studiów w kraju jego wydania,

3. kserokopia dokumentu potwierdzającego tożsamość – oryginał do wglądu,

4. jedna aktualna fotografia o wymiarze 35x45 mm zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych (podpisana na odwrocie nazwiskiem, imieniem,
nr PESEL).

 

UWAGA! W imieniu kandydata dokumenty może złożyć inna osoba. W takim przypadku wymagane jest pełnomocnictwo.

Pobierz formularz

 

■ Zakwalifikowanie na studia nie oznacza przyjęcia na studia - warunkiem przyjęcia jest złożenie kompletu dokumentów, uprawniających do podjęcia studiów II stopnia.

Niedopełnienie obowiązku i niezłożenie wymaganych dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją ze studiów i spowoduje skreślenie z listy  zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dokumenty należy składać w specjalnej teczce, którą kandydat otrzyma w momencie doręczenia dokumentów.

■ Kandydat, będący studentem drugiego stopnia na danym kierunku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie nie może ubiegać się o przyjęcie na ten sam kierunek studiów.

Osoby, które ukończyły studia za granicą, mogą ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia pod warunkiem, że posiadają zalegalizowany lub opatrzony apostille dyplom uprawniający do podjęcia studiów drugiego stopnia w państwie, w którym został wydany. W tym celu należy przed przystąpieniem do rekrutacji przesłać do Działu Nauczania: kopię dyplomu i suplementu, czyli transkryptu ocen, który zawiera informacje
o zaliczonych przez kandydata przedmiotach oraz uzyskanych ocenach. Dokumenty te powinny być przetłumaczone na język polski.

 

Bliższych informacji udziela – od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem środy, w godz. od
9.00 do 14.00 – Dział Nauczania UEK w Krakowie ul. Rakowicka 27  Budynek Główny  pok. 107-108,Telefon – (12) 293-56-28, 293-54-25

www.uek.krakow.pl,  e-mail: studiainfo@uek.krakow.pl

 

 

Linki