Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Informator
data publikacji: 06/04/2016, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

REKRUTACJA na studia w roku akademickim 2016/17
Studia stacjonarne drugiego stopnia – semestr zimowy

■ Studia stacjonarne drugiego stopnia trwają 2 lata (4 semestry) i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

■ Limit przyjęć na poszczególne kierunki studiów ustalony jest oddzielnie dla:
-kandydatów podejmujących  pierwszy kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej oraz dla kandydatów, dla których będzie to kolejny kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej,
-kandydatów posiadających potwierdzone efekty uczenia się.

1. Zasady przyjęć na studia stacjonarne drugiego stopnia:

■ Prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia stacjonarne drugiego stopnia mają osoby posiadające tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny. Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie:
    a)  średniej ocen lub
    b)  egzaminu wstępnego.

a)  Przyjęcia na podstawie średniej ocen

■ Rekrutacja dotyczy wyłącznie absolwentów studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ubiegających się o przyjęcie na ten sam kierunek, który ukończyli w roku akademickim 2015/16.

■ Absolwenci UEK kierunku administracja mogą ubiegać się o przyjęcie na podstawie średniej ocen na kierunek gospodarka i administracja publiczna.

■ Absolwenci UEK kierunku socjologia mogą ubiegać się o przyjęcie na podstawie średniej ocen na kierunek stosunki międzynarodowe.

■ Absolwenci UEK kierunku informatyka stosowana (j.ang.)  mogą ubiegać się o przyjęcie na podstawie średniej ocen na kierunek informatyka stosowana, finanse i rachunkowość (j.ang.) oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze (j.ang.).

■ O przyjęcie na kierunek marketing i komunikacja rynkowa, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: analityka gospodarcza, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie.

■ O przyjęcie na kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie, mogą ubiegać się absolwenci UEK kierunków: ekonomia oraz zarządzanie.

■ 50 % ogólnego limitu miejsc ustalonego przez Senat na rok akademicki 2016/17, wypełnią absolwenci UEK na podstawie średniej ocen uzyskanej w ciągu 5-ciu pierwszych semestrów studiów sześciosemestralnych lub 6-ciu pierwszych semestrów studiów  siedmiosemestralnych.

■ Kandydaci wypełniają wyłącznie ankietę osobową oraz dokonują opłaty rekrutacyjnej
w terminie: od 19 maja do 25 maja 2016 r.
W ankiecie należy podać średnią ocen obliczoną przez dziekanat UEK.

■ Ogłoszenie listy osób zwolnionych z egzaminu wstępnego na podstawie średniej ocen nastąpi 7 czerwca 2016 r.

■ Kandydaci, którzy nie znaleźli się w puli miejsc dla absolwentów UEK przyjętych na podstawie średniej ocen, muszą przystąpić do egzaminu wstępnego. Osoby te nie obowiązuje nowa Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, nie muszą również wpłacać nowej opłaty rekrutacyjnej.

■ Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia na podstawie średniej ocen, a chcieliby się ubiegać o przyjęcie na inny kierunek, muszą przystąpić do egzaminu wstępnego - na podstawie nowej ankiety rejestracyjnej i nowej opłaty rekrutacyjnej.

b) Przyjęcia na podstawie egzaminu wstępnego

■ Absolwenci UEK, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na podstawie średniej ocen oraz kandydaci, którzy ukończyli inne uczelnie, przystępują w zależności od zadeklarowanych kierunków do egzaminu wstępnego:

1) na kierunek analityka gospodarcza – egzamin z zagadnień statystyki i ekonometrii,
2) na kierunek ekonomia – egzamin z zagadnień ekonomii lub zarządzania,
3) na kierunek europeistyka –egzamin z zagadnień ekonomii lub instytucji Unii Europejskiej,
4) na kierunek finanse i rachunkowość – egzamin z zagadnień finansów lub ekonomii
        (w przypadku studiów realizowanych w języku angielskim – test przetłumaczony na język angielski),
5) na kierunek gospodarka i administracja publiczna – egzamin z zagadnień ekonomii lub administracji publicznej,
6) na kierunek gospodarka przestrzenna – egzamin z zagadnień gospodarki przestrzennej lub finansów lub ekonomii,
7) na kierunek informatyka stosowana – egzamin z zagadnień informatyki
8) na kierunek marketing i komunikacja rynkowa – egzamin z zagadnień ekonomii lub marketingu lub zarządzania
9) na kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze – egzamin z zagadnień ekonomii lub międzynarodowych
     stosunków gospodarczych (w przypadku studiów realizowanych w języku angielskim – test przetłumaczony na język angielski),
10)  na kierunek organizacja i zarządzanie – studia menedżerskie – egzamin z zagadnień ekonomii lub zarządzania,
11) na kierunek rachunkowość i controlling – egzamin z podstaw finansów przedsiębiorstwa i rachunkowości,
12) na kierunek stosunki międzynarodowe – egzamin z zagadnień ekonomii lub międzynarodowych stosunków politycznych,
13)  na kierunek turystyka i rekreacja – egzamin z turystyki lub zarządzania,
14)  na kierunek zarządzanie – egzamin z zagadnień ekonomii lub zarządzania.

■ Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia mogą zgłosić obok wybranego (podstawowego) kierunku, dodatkowo jeden alternatywny kierunek. Z uwagi na to, że na niektóre kierunki obowiązuje egzamin z innych zagadnień, kandydat który wybierze kierunek alternatywny, zobowiązany będzie do przystąpienia do egzaminu z zagadnień obowiązujących na ten kierunek.

■ W przypadku, gdy kandydat wybierze kierunek alternatywny, gdzie zagadnienia egzaminu są takie same jak na kierunek podstawowy (pierwszy), kandydat przystępuje tylko do jednego egzaminu.

■ W przypadku, gdy liczba uzyskanych punktów, z dwóch różnych egzaminów, będzie kwalifikowała kandydata do przyjęcia zarówno na kierunek podstawowy, jak i alternatywny, kandydat zostanie przyjęty na kierunek podstawowy, zaznaczony w ankiecie rekrutacyjnej jako pierwszy.

■ Kandydaci na I rok studiów stacjonarnych ubiegający się o przyjęcie na studia na podstawie egzaminu wstępnego, dokonują wyłącznie rejestracji w Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK) oraz dokonują opłaty rekrutacyjnej w terminie:-  od 20 do 30 czerwca 2016 r.
Ankieta będzie dostępna na stronie: rekrutacja.uek.krakow.pl

■ Egzamin wstępny odbędzie się 8 lipca 2016 r. Do egzaminu wstępnego zostaną dopuszczone wszystkie osoby,  w tym również kandydaci nie posiadający jeszcze tytułu magistra, licencjata lub inżyniera.

■ Po egzaminie wstępnym zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych do przyjęcia, a warunkiem przyjęcia na studia będzie doręczenie dyplomu ukończenia studiów, ewentualnie zaświadczenia o obronie pracy dyplomowej wraz z pozostałymi dokumentami wymienionymi w pkt. 2.

■ Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia na podstawie egzaminu wstępnego - 13 lipca 2016 r.

2. Termin składania dokumentów – dotyczy osób przyjętych zarówno na podstawie średniej ocen, jak i na podstawie egzaminu wstępnego:

■ Termin składania wymienionych poniżej dokumentów - od 26 do 29 września 2016 r.  

1)   wydruk wypełnionej w Elektronicznej Rejestracji Kandydatów ankiety osobowej,
2) kserokopia dyplomu ukończenia studiów oraz kserokopia suplementu – oryginały do wglądu. W przypadku braku dyplomu, zaświadczenie o obronie pracy dyplomowej. W przypadku zagranicznego dyplomu, również legalizacja, tłumaczenie na język polski oraz potwierdzenie, że uzyskany dyplom uprawnia do podjęcia studiów w kraju jego wydania,
3)  kserokopia dowodu osobistego - oryginał do wglądu,
4) dwie aktualne fotografie o wymiarze 35x45 mm zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych (podpisane na odwrocie nazwiskiem, imieniem, nr PESEL),
5) oświadczenie o kontynuowaniu lub ukończeniu studiów na innych kierunkach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej – dotyczy wszystkich przyjętych,
     Pobierz formularz
6) niepełnosprawni dostarczają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

■ Zakwalifikowanie na studia nie oznacza przyjęcia na studia - warunkiem przyjęcia jest złożenie kompletu dokumentów, uprawniających do podjęcia studiów II stopnia.

Niedopełnienie obowiązku i niezłożenie wymaganych dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją ze studiów i spowoduje skreślenie z listy  zakwalifikowanych do przyjęcia.

■ Dokumenty należy składać w specjalnej teczce, którą kandydat otrzyma w momencie doręczenia dokumentów.

■ Osoby podejmujące studia w Uniwersytecie Ekonomicznym zobowiązane będą do wniesienia za pośrednictwem banku opłaty za wydanie elektronicznej legitymacji studenckiej i indeksu, jak również do podpisania umowy o naukę.

■ Osoby, które ukończyły studia za granicą, mogą ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów II stopnia pod warunkiem, że posiadają zalegalizowany lub opatrzony apostille dyplom uprawniający do podjęcia studiów drugiego stopnia w państwie, w którym został wydany. W tym celu należy przed przystąpieniem do rekrutacji przesłać do Działu Nauczania: kopię dyplomu i suplementu, czyli transkryptu ocen, który zawiera informacje o zaliczonych przez kandydata przedmiotach oraz uzyskanych ocenach. Dokumenty te powinny być przetłumaczone na język polski.

■ Bliższych informacji udziela  Dział Nauczania UEK w Krakowie ul. Rakowicka 27, Budynek Główny,  pok. 107-108,
Telefon – (12) 293-56-28,  293-54-25.

www.uek.krakow.pl
e-mail: studiainfo@uek.krakow.pl

 

Linki