Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Lokalizacja i dojazd
data publikacji: 24/06/2009, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Z Dworca Głównego w Krakowie najłatwiej jest dojść na Uczelnię pieszo. Należy przejść pod dworcem, jednym z kilku istniejących podziemnych przejść, wychodząc na stronę wschodnią, gdzie przy ul. Topolowej znajduje się dworzec autobusowy. Stamtąd, idąc wzdłuż ekranów akustycznych przy ul. Wita Stwosza, dochodzimy do podziemnego przejścia pod skrzyżowaniem z ul. Rakowicką. Po lewej stronie dobrze widoczna jest wieża kościelna z zegarem. Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego znajduje się po przeciwnej stronie skrzyżowania, u zbiegu ulicy Lubomirskiego i Rakowickiej.

Uwaga - korzystając z samochodu, należy pamiętać, że wjazd na teren Kampusu Uczelni odbywa się przy użyciu specjalnego identyfikatora - jeżeli takiego nie posiadamy, musimy skorzystać z jednego z okolicznych parkingów.

Jadąc samochodem od strony Tarnowa i Zakopanego najlepiej jest kierować się przez Rondo Kotlarskie na Rondo Mogilskie. Na tym drugim należy zjechać w ul. Lubomirskiego, mając po prawej stronie charakterystyczną dla Krakowa niedokończoną, wysoką, stalową konstrukcję budynku (tzw. szkieletor). Teren Uczelni znajduje się po prawej stronie ul.Lubomirskiego.

Przyjeżdżając od strony Warszawy, jedziemy al.29 Listopada, po minięciu ul. Kamiennej (przed wjazdem na wiadukt kolejowy) skręcamy w prawo w ul. Wita Stwosza. Przed skrzyżowaniem z ul. Rakowicką (sygnalizacja świetlna) widzimy już po lewej stronie okazały, zabytkowy Budynek Główny Uniwersytetu Ekonomicznego. Tutaj jednak nie możemy skręcić, musimy zatem jechać nieco dalej na Rondo Mogilskie i zawrócić na ulicę Lubomirskiego.

Zmierzając do Krakowa od strony Katowic, przejeżdżamy przez Rondo Radzikowskiego i kierujemy się w stronę Nowej Huty, jadąc ul.Conrada i Opolską. Na skrzyżowaniu z al.29 Listopada skręcamy w prawo. Dalej kontynuujemy podróż tak, jak w opisie trasy od strony Warszawy.

 Zobacz mapę

Linki